ISPN

Football Scoreboard



Week


Select Games by League

Week: 8

Note: Game schedules are subject to change

Thursday, October 23, 2014

3:00 PM
WA School for the Deaf
(2-3, 0-0 League)
Portland Lutheran (OR)
FINAL
Shadle Park
(6-2, 2-0 League)
56
North Central
(1-7, 0-2 League)
6
FINAL
Eastmont
(3-5, 2-3 League)
0
Davis
(7-1, 3-1 League)
71
FINAL
Puyallup
(2-6, 1-4 League)
14
Timberline
(4-4, 2-3 League)
42
FINAL
Pasco
(2-6, 1-5 League)
31
Southridge
(2-6, 2-4 League)
43
FINAL
Foster
(2-6, 2-3 League)
0
Kennedy Catholic
(6-0, 5-0 League)
49
FINAL
Lakeside (Seattle)
(5-3, 1-3 League)
7
ODea
(7-1, 3-1 League)
59
FINAL
Peninsula
(7-1, 6-0 League)
42
Auburn Riverside
(0-8, 0-6 League)
0
FINAL
Tahoma
(5-3, 2-2 League)
29
Kentridge
(0-8, 0-4 League)
14
FINAL
Curtis
(4-4, 4-2 League)
24
Emerald Ridge
(6-2, 5-0 League)
36
FINAL
Decatur
(1-7, 0-4 League)
36
Jefferson
(3-5, 2-2 League)
43
FINAL
University
(4-4, 0-4 League)
13
Mead
(3-5, 1-3 League)
21


Friday, October 24, 2014

FINAL
Liberty Christian
(8-0, 7-0 League)
58
Colton
(3-4, 2-4 League)
20
Cancelled
Waterville
(3-3, 0-0 League)
Thorp-Easton
(0-2, 0-0 League)
FINAL
Almira-Coulee-Hartline
(1-7, 0-4 League)
22
Columbia (Hunters)
(1-7, 1-3 League)
52
FINAL
Rogers (Spokane)
(0-8, 0-2 League)
14
Mt. Spokane
(6-2, 2-0 League)
43
FINAL
Battle Ground
(3-5, 2-4 League)
14
Union
(7-1, 4-1 League)
44
FINAL
Sequim
(4-4, 2-3 League)
0
Olympic
(6-2, 5-0 League)
39
FINAL
Renton
(5-3, 3-2 League)
35
Highline
(1-7, 0-6 League)
3
Postponed
Glacier Peak
(4-3, 3-2 League)
Edmonds-Woodway
(4-3, 3-2 League)
FINAL
Klahowya
(4-4, 4-2 League)
42
Coupeville
(4-4, 3-3 League)
35
6:00 PM
Oakville
(0-5, 0-0 League)
Lyle/Wishram
(2-4, 0-0 League)
FINAL
Friday Harbor
(5-3, 5-2 League)
64
Darrington
(3-5, 1-5 League)
6
FINAL
Pe Ell-Willapa Valley
(6-2, 6-2 League)
49
Adna
(5-3, 5-3 League)
14
FINAL
Napavine
(8-0, 8-0 League)
41
Morton/White Pass
(5-3, 5-3 League)
6
FINAL
Toledo
(7-1, 7-1 League)
54
Toutle Lake
(1-7, 1-7 League)
7
7:00 PM
Chief Leschi
(0-7, 0-6 League)
Tacoma Baptist
(0-7, 0-6 League)
FINAL
Ocosta
(2-7, 2-5 League)
0
Raymond
(7-1, 7-1 League)
41
FINAL
Life Christian
(5-2, 5-2 League)
6
North Beach
(8-0, 7-0 League)
38
FINAL
Ilwaco
(4-5, 3-4 League)
17
Rainier
(5-3, 4-3 League)
40
FINAL
Davenport
(7-1, 7-1 League)
58
NW Christian (Colbert)
(2-6, 2-6 League)
6
FINAL
Kettle Falls
(1-7, 1-7 League)
7
Lind-Ritzville/Sprague
(8-0, 8-0 League)
51
FINAL
Mary Walker
(2-6, 2-6 League)
53
Tekoa-Rosalia
(0-8, 0-8 League)
13
FINAL
Liberty (Spangle)
(4-4, 4-4 League)
42
Wilbur/Creston
(3-5, 3-5 League)
20
FINAL
Aberdeen
(2-6, 2-4 League)
28
Forks
(2-6, 1-5 League)
6
FINAL
Eatonville
(8-0, 6-0 League)
34
Elma
(4-4, 3-3 League)
13
FINAL
Rochester
(2-6, 2-4 League)
7
Hoquiam
(5-3, 4-2 League)
27
FINAL
Montesano
(5-3, 5-1 League)
32
Tenino
(3-5, 1-5 League)
13
FINAL
Taholah
(4-3, 0-0 League)
66
Dayton
(0-8, 0-6 League)
20
FINAL
Pomeroy
(4-4, 4-3 League)
8
Garfield-Palouse
(5-2, 4-2 League)
44
FINAL
Onalaska
(2-6, 2-6 League)
45
Winlock
(0-8, 0-8 League)
0
FINAL
Mossyrock
(3-5, 3-5 League)
13
Wahkiakum
(3-5, 3-5 League)
18
FINAL
Eisenhower
(0-8, 0-4 League)
6
West Valley (Spokane)
(5-3, 2-1 League)
21
FINAL
Moses Lake
(6-2, 3-1 League)
3
Wenatchee
(7-1, 5-0 League)
20
FINAL
West Valley (Yakima)
(4-4, 2-2 League)
30
Sunnyside
(0-8, 0-4 League)
0
FINAL
Tumwater
(8-0, 2-0 League)
48
Black Hills
(4-4, 0-2 League)
7
FINAL
W.F. West
(5-2, 2-0 League)
23
Centralia
(5-3, 0-2 League)
8
7:00 PM
Cascade (Leavenworth)
(5-2, 2-0 League)
Cashmere
(5-1, 1-0 League)
FINAL
Chelan
(4-4, 1-1 League)
47
Omak
(0-7, 0-3 League)
0
FINAL
Royal
(7-1, 5-0 League)
55
Columbia (Burbank)
(1-6, 1-3 League)
6
7:00 PM
Wahluke
(2-5, 1-2 League)
Kiona-Benton
(2-5, 1-2 League)
FINAL
River View
(3-5, 1-3 League)
13
La Salle
(6-2, 3-2 League)
18
Cancelled
Highland
(0-5, 0-3 League)
Cle Elum-Roslyn
(3-5, 2-2 League)
FINAL
Goldendale
(4-4, 1-3 League)
20
Naches Valley
(3-5, 2-3 League)
14
FINAL
Granger
(3-5, 2-3 League)
0
Zillah
(8-0, 6-0 League)
27
FINAL
Ferris
(4-4, 3-1 League)
14
Central Valley
(3-5, 2-2 League)
10
FINAL
Kings
(6-2, 6-0 League)
17
Archbishop Murphy
(6-2, 4-2 League)
7
FINAL
Sultan
(2-6, 1-5 League)
14
Cedar Park (Bothell)
(2-6, 2-4 League)
20
FINAL
Cedarcrest
(5-3, 4-2 League)
20
Granite Falls
(2-6, 1-5 League)
7
FINAL
Lakewood (Arlington)
(5-3, 5-1 League)
53
South Whidbey
(1-7, 1-5 League)
22
FINAL
Interlake
(3-5, 1-4 League)
12
Bellevue
(8-0, 5-0 League)
56
FINAL
East Valley (Yakima)
(2-6, 2-5 League)
15
Ellensburg
(8-0, 7-0 League)
82
FINAL
Prosser
(7-1, 6-1 League)
19
Ephrata
(5-3, 5-2 League)
14
FINAL
Toppenish
(3-5, 2-5 League)
14
Grandview
(1-7, 0-7 League)
0
FINAL
Quincy
(4-4, 4-3 League)
34
Othello
(5-3, 4-3 League)
6
FINAL
Wapato
(1-7, 0-7 League)
0
Selah
(6-2, 5-2 League)
41
FINAL
Manson
(1-6, 1-4 League)
0
Brewster
(9-0, 5-0 League)
56
7:00 PM
Oroville
(1-6, 1-3 League)
Bridgeport
(2-5, 1-3 League)
FINAL
Okanogan
(8-1, 5-0 League)
35
Tonasket
(5-3, 4-2 League)
20
7:00 PM
Lake Roosevelt
(1-5, 0-3 League)
Kittitas
(3-4, 2-1 League)
FINAL
Mabton
(4-4, 2-2 League)
8
White Swan
(6-2, 4-0 League)
20
7:00 PM
Liberty Bell
(1-6, 0-5 League)
Waterville
(3-3, 0-0 League)
FINAL
Cheney
(5-3, 1-2 League)
13
Clarkston
(7-1, 2-1 League)
20
FINAL
East Valley (Spokane)
(3-5, 2-2 League)
22
Pullman
(3-5, 1-2 League)
14
FINAL
Hockinson
(8-0, 5-0 League)
14
Woodland
(7-1, 5-1 League)
7
FINAL
R.A. Long
(6-2, 4-1 League)
41
Hudsons Bay
(1-7, 0-5 League)
21
FINAL
Ridgefield
(4-4, 1-4 League)
35
Mark Morris
(1-7, 1-4 League)
7
FINAL
Fort Vancouver
(1-7, 0-3 League)
28
Washougal
(4-4, 2-3 League)
41
FINAL
Prairie
(2-6, 1-2 League)
14
Columbia River
(6-2, 2-0 League)
43
FINAL
Heritage
(3-5, 0-5 League)
14
Kelso
(4-4, 2-0 League)
9
FINAL
Mountain View
(2-6, 2-3 League)
21
Camas
(8-0, 5-0 League)
52
FINAL
Entiat
(6-2, 3-1 League)
50
Odessa/Harrington
(7-1, 4-0 League)
52
FINAL
Pateros
(6-2, 3-1 League)
56
Wellpinit
(4-4, 1-3 League)
50
FINAL
Cascade Christian
(7-0, 2-0 League)
56
Vashon Island
(1-7, 0-3 League)
16
FINAL
Bellevue Christian
(1-7, 1-1 League)
7
Charles Wright
(3-4, 2-1 League)
32
FINAL
Chimacum
(0-8, 0-6 League)
0
Port Townsend
(6-2, 5-1 League)
48
FINAL
Capital
(6-2, 5-1 League)
36
North Thurston
(2-6, 2-4 League)
7
FINAL
Lincoln
(8-0, 6-0 League)
12
Wilson
(6-2, 4-2 League)
3
7:00 PM
Shelton
(1-6, 0-5 League)
Mount Tahoma
(1-6, 0-5 League)
FINAL
Gig Harbor
(7-1, 5-0 League)
34
Yelm
(4-4, 1-4 League)
0
FINAL
Stadium
(0-8, 0-6 League)
0
South Kitsap
(3-5, 2-3 League)
20
FINAL
Bellarmine Prep
(6-2, 4-1 League)
14
Olympia
(5-3, 4-1 League)
21
FINAL
Liberty (Issaquah)
(6-2, 4-2 League)
31
Juanita
(5-3, 3-2 League)
22
FINAL
Lake Washington
(4-4, 2-3 League)
47
Sammamish
(3-5, 1-4 League)
26
FINAL
Bothell
(8-0, 7-0 League)
57
Mercer Island
(3-5, 2-3 League)
7
FINAL
Skyline
(5-3, 5-2 League)
47
Inglemoor
(0-8, 0-7 League)
13
FINAL
Redmond
(1-7, 1-6 League)
0
Eastlake
(6-2, 5-2 League)
20
FINAL
Woodinville
(4-4, 3-4 League)
7
Issaquah
(3-5, 2-5 League)
10
FINAL
Mount Si
(4-4, 4-4 League)
27
Newport (Bellevue)
(6-2, 5-2 League)
54
FINAL
Kennewick
(3-5, 2-4 League)
7
Chiawana
(7-1, 6-0 League)
21
FINAL
Walla Walla
(5-3, 5-1 League)
48
Hanford
(0-8, 0-6 League)
14
FINAL
Richland
(3-5, 3-3 League)
14
Kamiakin
(6-2, 5-1 League)
21
FINAL
Chewelah
(2-6, 1-5 League)
8
Newport
(1-7, 0-6 League)
0
FINAL
Colville
(8-0, 6-0 League)
32
Deer Park
(4-4, 4-2 League)
14
FINAL
Freeman
(7-1, 5-1 League)
53
Lakeside (9 Mile Falls)
(7-1, 5-1 League)
21
FINAL
Riverside
(2-6, 1-5 League)
23
Medical Lake
(3-5, 2-4 League)
42
7:00 PM
Tri-Cities Prep
(5-2, 0-1 League)
Asotin
(2-5, 0-1 League)
FINAL
DeSales
(4-3, 1-1 League)
6
Waitsburg-Prescott
(6-2, 2-0 League)
31
Postponed
Clallam Bay
(4-3, 1-2 League)
Tulalip Heritage
(3-3, 1-2 League)
FINAL
Crescent
(2-6, 0-4 League)
32
Neah Bay
(8-0, 4-0 League)
78
FINAL
Naselle
(5-3, 0-0 League)
38
Perrydale (OR)
40
FINAL
Curlew
(2-6, 1-3 League)
44
Northport
(0-7, 0-4 League)
14
FINAL
Cusick
(8-0, 4-0 League)
56
Inchelium
(3-5, 1-3 League)
28
FINAL
Selkirk
(4-4, 2-2 League)
26
Republic
(7-1, 4-0 League)
81
FINAL
Nooksack Valley
(3-5, 1-4 League)
27
Lynden Christian
(5-3, 2-3 League)
24
FINAL
Mount Baker
(6-2, 4-1 League)
9
Meridian
(5-3, 3-2 League)
10
FINAL
Anacortes
(1-7, 0-6 League)
7
Burlington-Edison
(5-3, 3-3 League)
49
FINAL
Squalicum
(6-2, 4-2 League)
62
Blaine
(4-4, 2-4 League)
14
FINAL
Ferndale
(3-5, 3-3 League)
21
Sehome
(3-5, 2-4 League)
42
FINAL
Lynden
(7-1, 5-1 League)
33
Sedro-Woolley
(7-1, 5-1 League)
30
FINAL
Orcas Island
(0-7, 0-6 League)
14
Concrete
(7-1, 6-1 League)
56
FINAL
North Mason
(4-4, 3-3 League)
21
Bremerton
(2-6, 0-5 League)
14
FINAL
Mountlake Terrace
(7-1, 5-1 League)
49
Kingston
(1-7, 1-4 League)
14
FINAL
North Kitsap
(8-0, 5-0 League)
26
Port Angeles
(4-4, 2-3 League)
10
FINAL
Evergreen (Seattle)
(1-7, 1-4 League)
19
Bainbridge
(3-5, 0-0 League)
56
FINAL
Hazen
(3-5, 3-2 League)
12
Lindbergh
(5-3, 4-1 League)
56
7:00 PM
Sunnyside Christian
(4-3, 2-3 League)
FINAL
Touchet
(7-0, 6-0 League)
58
St. John-Endicott
(2-6, 2-4 League)
12
FINAL
Stevenson
(4-4, 3-1 League)
28
Castle Rock
(3-5, 2-2 League)
0
FINAL
Seton Catholic
(1-6, 0-4 League)
20
Columbia (WS)
(4-4, 1-3 League)
27
FINAL
La Center
(5-3, 4-0 League)
42
Kalama
(4-4, 2-2 League)
22
7:00 PM
Evergreen Lutheran
(3-3, 2-0 League)
Muckleshoot
(0-5, 0-2 League)
FINAL
Graham-Kapowsin
(7-1, 4-1 League)
51
Rogers (Puyallup)
(1-7, 0-5 League)
20
FINAL
Clover Park
(0-8, 0-6 League)
6
Franklin Pierce
(5-3, 5-1 League)
47
FINAL
River Ridge
(7-1, 5-1 League)
38
Fife
(5-3, 4-2 League)
21
FINAL
Colfax
(6-2, 6-2 League)
6
Reardan
(7-1, 7-1 League)
34
7:00 PM
Seattle Prep
(3-4, 0-3 League)
Bishop Blanchet
(5-2, 1-2 League)
FINAL
American Fork (UT)
13
Eastside Catholic
(7-1, 4-0 League)
20
FINAL
Washington
(3-5, 2-4 League)
27
Orting
(3-5, 3-3 League)
36
7:00 PM
Steilacoom
(3-4, 3-2 League)
White River
(2-5, 1-4 League)
FINAL
Auburn Mountainview
(7-1, 5-1 League)
17
Auburn
(5-3, 4-2 League)
13
FINAL
Bonney Lake
(2-6, 1-5 League)
7
Sumner
(4-4, 2-4 League)
42
FINAL
Enumclaw
(4-4, 3-3 League)
14
Lakes
(5-3, 3-3 League)
7
FINAL
Kentwood
(7-1, 4-0 League)
50
Kentlake
(3-5, 1-3 League)
7
FINAL
Bethel
(5-3, 2-3 League)
14
Spanaway Lake
(3-5, 2-3 League)
21
FINAL
Mount Vernon
(2-6, 2-4 League)
28
Cascade (Everett)
(2-6, 1-5 League)
0
Postponed
Jackson
(1-6, 0-5 League)
Snohomish
(2-5, 2-3 League)
FINAL
Lake Stevens
(7-1, 6-0 League)
37
Kamiak
(6-2, 5-1 League)
34
7:00 PM
Mariner
(3-4, 3-2 League)
Monroe
(5-2, 3-2 League)
FINAL
Federal Way
(6-2, 4-0 League)
35
Todd Beamer
(6-2, 3-1 League)
7
7:00 PM
Warden
(4-3, 2-1 League)
Soap Lake
(1-6, 0-3 League)
FINAL
Everett
(0-8, 0-5 League)
14
Arlington
(5-3, 3-2 League)
57
Postponed
Stanwood
(1-6, 1-3 League)
Marysville-Getchell
(2-5, 1-3 League)
Postponed
Marysville-Pilchuck
(6-1, 4-0 League)
Oak Harbor
(5-1, 4-0 League)
FINAL
Meadowdale
(7-1, 6-0 League)
48
Shorecrest
(0-8, 0-6 League)
0
FINAL
Roosevelt
(7-1, 4-0 League)
19
Ballard
(5-3, 4-0 League)
13
FINAL
Connell
(4-4, 3-2 League)
35
Cle Elum-Roslyn
(3-5, 2-2 League)
14
FINAL
Gonzaga Prep
(7-1, 4-0 League)
17
Lewis and Clark
(4-4, 2-2 League)
7
FINAL
Foss
(2-6, 2-4 League)
0
Central Kitsap
(4-4, 4-2 League)
27
FINAL
Skyview
(6-2, 4-1 League)
37
Evergreen (VAN)
(2-6, 1-4 League)
13
8:00 PM
Kent-Meridian
(5-2, 3-1 League)
Mount Rainier
(1-6, 1-3 League)
FINAL
Shorewood
(2-6, 1-5 League)
21
Lynnwood
(4-4, 2-4 League)
30


Saturday, October 25, 2014

1:00 PM
Mary M. Knight
(3-4, 0-0 League)
Twin Valley
(5-2, 0-0 League)
1:00 PM
Seattle Lutheran
(1-4, 0-2 League)
Quilcene
(5-2, 2-1 League)
2:00 PM
Lummi
(5-3, 2-1 League)
Lopez
(6-1, 2-1 League)
4:00 PM
Cleveland
(4-3, 2-2 League)
Chief Sealth
(3-4, 2-2 League)
6:00 PM
La Conner
(5-2, 4-2 League)
Bellingham
(4-3, 0-0 League)
7:00 PM
Nathan Hale
(3-4, 2-2 League)
Garfield
(5-2, 3-1 League)


Monday, October 27, 2014

5:00 PM
Thorp-Easton
(0-2, 0-0 League)
Almira-Coulee-Hartline JV


The Scrimmage